3 березня — Всесвітній день слуху
Як і щороку, у 2025-му Всесвітній день слуху присвячений підвищенню обізнаності про те, як запобігти глухоті та втраті слуху.
Проблеми з вухами та слухом є одними з найпоширеніших проблем, з якими стикаються у суспільстві. Понад 60% з них можна виявити й усунути на первинному рівні медичної допомоги.
За даними ВООЗ, у всьому світі понад 80% потреб у догляді за вухами та слухом залишаються незадоволеними.
Також ВООЗ повідомляє, що понад 360 мільйонів людей живуть з втратою слуху, що призводить до інвалідності. Понад 1 мільярд людей віком від 12 до 35 років наражаються на ризик втрати слуху через вплив шуму в місцях відпочинку.
Крім того, стигма є одним з ключових факторів, які обмежують зусилля щодо запобігання та розв’язання проблеми втрати слуху.
Що робити:
- використовуйте беруші у галасливих місцях;
- регулярно перевіряйте свій слух;
- носіть слухові апарати, якщо це рекомендовано;
- зверніться до лікаря, якщо у вас є проблеми з вухами або слухом.
Чого не варто робити:
- вставляти у вуха ватні палички чи шпильки;
- плавати чи митися у брудній воді
- ділитися своїми навушниками або вкладками;
- слухати гучну музику.
Крім того, обов’язково консультуйтесь із сімейним лікарем щодо захворювань ЛОР-органів, приймайте ліки лише за призначенням медиків.
Метою Всесвітнього дня слуху є привернення уваги людства до вушних хвороб та завчасної профілактики (гігієна, лікування інфекційних та простудних захворювань, свідоме користування навушниками, уникнення сильного шуму тощо). Подія заснована з метою підвищення обізнаності про те, як запобігти глухоті та втраті слуху, а також сприяти розвитку слухопротезування в усьому світі.
В.о. завідувача відділу
епідеміологічного нагляду
та профілактики неінфекційних захворювань
Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу
ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» Микола Неїжмак