Житлове будівництво за районами Івано-Франківської області у січні–червні 2024 року

Дата: 03.09.2024 14:34

Головне управління статистики в Івано-Франківській області інформує.

В області у січні–червні 2024 року прийнято в експлуатацію  322,8 тис.м2  загальної площі житлових будівель нового будівництва (з урахуванням дач та  садових будинків). Порівняно з відповідним періодом 2023 року зростання  обсягів загальної  площі житлових будівель нового будівництва, прийнятих в експлуатацію, спостерігалося як в цілому по області (на 29,2%), так і в усіх районах.

Значне  зростання  обсягів прийняття в експлуатацію житла у порівнянні з січнем–червнем 2023 року зафіксовано у Верховинському (1,7 раза),  Калуському (на 43,3%) та Івано-Франківському (на 32,5%) районах. У Косівському районі будівництво житла  зросло на 17%,  Надвірнянському – на 16,1%,  Коломийському – на 3,2%.

Найбільше житла прийнято в експлуатацію у Івано-Франківському районі – 226,2 тис.м2 або 70,1% загальнообласного обсягу загальної площі  новозбудованих житлових будівель. Також значними є частки Надвірнянського (10,3% або 33,3 тис.м2), Калуського (8,6% або 27,7 тис.м2) та Коломийського (6,3% або 20,4 тис.м2) районів; частки Косівського та Верховинського районів  склали 2,6% (8,3 тис.м2) та  2,1% (6,9 тис.м2) відповідно.

Більшим, ніж  в середньому по області (83,1 м2 загальної площі), був  середній розмір одного новозбудованого помешкання у Верховинському (120,3 м2), Косівському (131,6 м2), Надвірнянському (139,8 м2), Коломийському (146 м2) та Калуському (160 м2) районах, меншим – в  Івано-Франківському районі (70,4 м2).