«Пробаційні програми. Реалізація пробаційних програм» - тема робочої зустрічі Івано-Франківського РС №3 філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області.
12.07.2024 року відбулася спільна робоча зустріч працівників Івано-Франківського районного сектору №3 філії Державної установи “Центр пробації” в Івано-Франківській області зпрацівниками Рогатинського районного суду, представникамиВідділення поліції № 4 (м.Рогатин) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області, представниками безоплатної правової допомоги, працівниками служби у справах дітей Рогатинської міської ради, яка була спрямована на роз’яснення суті, видів, механізмів реалізації пробаційних програм.
Відповідно до Закону України «Про пробацію» пробаційніпрограми, як інструмент роботи із засудженими особами, призначаються за рішенням суду особі, засудженій до пробаційного нагляду, звільненій від відбування покарання з випробуванням, які передбачають комплекс заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості.
Пробаційна програма – це система занять, які проводяться за визначеним графіком і мають на меті корекцію поведінки, яка суперечить прийнятим у суспільстві нормам, а також формування соціально сприятливих змін особистості.
На практиці, із 2018 року було впроваджено шість пробаційних програм: три – для повнолітніх, ще три – для неповнолітніх суб’єктів пробації за трьома напрямами: «Подолання агресивної поведінки», «Зміна прокримінального мислення», «Попередження вживання психоактивних речовин». На даний час розроблено та затверджено ще дві – для повнолітніх, та дві – для неповнолітніх суб’єктів пробації за двома напрямами: «Формування життєвих навичок», «Подолання домашнього насильства».
На даний час розроблено та затверджено ще дві – для повнолітніх, та дві – для неповнолітніх суб’єктів пробації за двома напрямами: «Формування життєвих навичок», «Подолання домашнього насильства».
Основною метою пробаційних програм є вжиття всіх необхідних заходів щодо виправлення осіб, стосовно яких здійснюють пробацію, і запобігання вчиненню ними повторних, формування соціально сприятливих змін особистості.
До реалізації пробаційної програми у порядку, визначеному законодавством, можуть залучатися установи, організації, незалежно від форми власності, об’єднання громадян, окремі громадяни, які можуть надавати послуги, необхідні для реалізації пробаційних програм.