Букачівська територіальна громада

Івано-Франківська область

Згубна дія наркотиків на організм людини.

Дата: 12.07.2024 14:59
Кількість переглядів: 139

Фото без опису

За даними  ООН  у світі близько п’яти відсотків дорослого населення, або приблизно 250 мільйонів осіб у віці від 15 до 64 років, щонайменше один раз вживали наркотики.

На сьогодні, кількість людей у світі що вживають наркотики, становить 29 мільйонів осіб, серед яких близько 12 мільйонів людей приймають наркотики ін’єкційно,  з них 14 відсотків є носіями ВІЛ.

В Україні протягом останніх п’яти років теж спостерігається поступове зростання наркоманії. За даними МВС зараз  в нашій країні офіційно налічується близько 500 тис. наркозалежних, з них 171,6 тис. вживають наркотики  регулярно. При цьому близько 5 тисяч наркозалежних не досягнули 18 років. Найбільше наркозалежних проживають в південних регіонах країни.

Найбільш уражені наркоманією території Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Запорізької областей та місто Київ.

Наркоманія! Скільки смертей за цим словом, скільки болі, скільки поламаних життів? Дуже багато! І не відомо, скільки ще життів заберуть із собою в нікуди наркотики!

Наркоманія – хвороба, що характеризується непереборним потягом до наркотиків, що викликає в малих дозах ейфорію, у великих – оглушення, наркотичний сон. Систематичне вживання наркотиків, як правило, викликає потребу у збільшенні доз. При наркоманії вражаються внутрішні органи, виникають неврологічні і психічні розлади, розвивається соціальна деградація.

Наркоманія – страшна хвороба сучасного світу. Серед наркоманів висока смертність від вживання наркотиків. Крім того, наркоманія важко виліковна. Наркоманія – серйозна хвороба, що потребує спеціального лікування. Потрібні великі зусилля, щоб вилікувати і перевиховати наркомана. Немає нічого більш жахливого, як мати члена сім’ї – наркомана, що по своїй волі змушує страждати не тільки самого себе, а й своїх рідних.

 Значна кількість людей, насамперед молоді, недостатньо усвідомлює наслідки згубної пристрасті.

Лише нещодавно почали з’являтись тести на виявлення так званих «спайсів». «Спайси» та «солі» належать до нових видів наркотиків, які останнім часом постійно надходять в Україну, розповсюджуються поштою, а безпосередня торгівля ведеться через мережу Інтернет, головними користувачами яких є молодь та підлітки віком 14-25 років. Ці наркотичні речовини є «справжніми вбивцями» для молодого організму, особливо «солі». Якщо «спайси» викликають порушення психіки, які ще мають спочатку зворотну дію, то «солі» в дуже короткий час викликають звикання, призводять до незворотної руйнації всього організму. Дуже складно довести таке наркотичне сп’яніння у водія, котрий скоїв ДТП або у дитини, яка повернулась зі школи в незрозумілому стані.

Головна небезпека полягає в тому, що синтетичні  наркотичні речовини, на відміну від рослинних, таких як опіати, кокаїн, марихуана в організмі не метаболізуються, тобто не руйнуються і занадто повільно виводяться. Коли дія синтетичної наркотичної речовини закінчується, людині стає страшно, з’являється бажання кудись бігти в пошуках нової дози наркотичної речовини. У періоди вживання «солі» і пізніше можлива поява різноманітних галюцинацій.

Міжнародний день боротьби із вживанням наркотиків та їх незаконним розповсюдженням сприяє інформуванню  громадян про серйозну проблему нашого часу — проблему наркоманії. Тільки завдяки спільним зусиллям  можна досягти  позитивних результатів у вирішенні глобальної проблеми сучасності — наркоманії.

 

Фельдшер санітарний

відділення епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                                                      Наталія НИКОЛИШИН

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь