Як захистити організм від аномальної спеки

Дата: 12.07.2024 14:49

Цими днями ми відчуваємо аномальну спеку.

Якщо людина довго перебуває під впливом прямихсонячних променів або у теплому приміщенні, у неїможе розвинутися небезпечний стан – тепловий удар.

Тепловий удар -

патологічний стан, який виникаєвнаслідок перегрівання тіла та порушення теплового балансу і зумовлений розладами терморегуляціїорганізму при тривалому впливі на нього високихтемператур повітря. Різновидом його є сонячний удар, який виникає у випадку перегрівання голови підвпливом прямих сонячних променів.

Як уникнути теплового удару?

Уникайте надмірної спеки. Найспекотніші години (з 10 до 16 години) проводьте у тіні або в приміщенні.

Охолоджуйте приміщення. Щоби зберегтиелектроенергію, не використовуйте кондиціонери. Відкривайте на ніч вікна, а вдень – навпаки закривайте. Можна повісити на вікна світловідбивну плівку.

Охолоджуйте тіло. Якомога частіше приймайтепрохолодний душ або обтирайтеся прохолодноюводою.

Пийте багато рідини. Регулярно пийте воду або іншінапої без цукру та кофеїну, навіть якщо не відчуваєтеспраги.

Носіть легкий одяг, головні убори. Обирайте світлий, вільний одяг з натуральних тканин.

Уникайте фізичних навантажень в спеку. Обмежтефізичну активність в найбільш спекотні години дня.

• Приділяйте увагу ознакам теплового стресу. Слідкуйте за своїм самопочуттям та самопочуттямблизьких. Якщо знаєте самотніх людей, не забудьте спитати про їхнє здоров’я.

• У групі ризику люди старші 50 років, немовлята, люди, які працюють у відкритій місцевості у сонячну, спекотну погоду або спортсмени, які займаютьсяспортом.

Не залишайте дітей і тварин у закритих автомобіляхнавіть з увімкненим кондиціонером! Це може бути небезпечним для їхнього життя!

Що робити, якщо тепловий удар стався?

Якщо ви підозрюєте тепловий удар у себе чи близьких, зателефонуйте до сімейного лікаря, який надасть вам першу допомогу та, за потреби, надішле бригаду екстреної медичної допомоги. Фото без опису

Перейдіть або перенесіть постраждалого у затіненепрохолодне місце.

Охолоджуйте постраждалого. Використовуйтепрохолодні вологі рушники, льодяні пакети(прикладати на шию, пахвові западини, пах), щобзнизити температуру тіла.

Якщо постраждалий у свідомості, давайте йому питиводу, але невеликими порціями.

У разі блювання, покладіть людину на бік.

Стежте за станом постраждалого: диханням, пульсом і свідомістю до прибуття медичної допомоги.

Піклуйтеся про своє здоров”я та здоров”я своїхближніх, адже тепловий удар є небезпечним станом, який може призвести до серйозних наслідків, тому важливо вміти розпізнавати його симптоми та знати, як надати першу допомогу.