Солодощі та здоров’я
Що таке солодощі для сучасної людини? Для одних - це насолода смаком, для інших - антидепресант, а для когось-це щоденна потреба. Реальність же така, що солодощі дійсно здатні завдати шкоди здоров'ю людини.
Згідно з нормами Всесвітньої організації охорони здоров'я через великий вміст вуглеводів, малюкам до чотирьох років рекомендується зовсім не давати цукерки. Дітям від 4 до 6 років можна вживати до
Норми споживання солодкого для дорослих, звичайно, вищі, ніж у дітей, але відрізняються у жінок та чоловіків. Для жінок — це
Потрапляючи в наш організм, солодощі можуть крім негативного впливу на зуби і шкірний покрив поганим чином впливати і на інші аспекти здоров'я людини.
По-перше, будь-яка солодкість провокує підвищення рівня глюкози в крові, змушуючи тим самим підшлункову залозу виробляти все більшу кількість інсуліну. Постійне навантаження на неї може призвести до розвитку цукрового діабету.
По-друге, наявність в крові зайвої кількості глюкози послаблює всю серцево-судинну систему, включаючи стінки судин.
По-третє, солодощі, які для надання виробу смакової та естетичної привабливості додають штучні ароматизатори та барвники, можуть викликати алергічну реакцію на один з компонентів.
По-четверте, неодноразовими науковими дослідженнями доведено, що часте вживання солодощів веде до зниження розумової активності.
Слід також звернути увагу на регулярні заняття спортом, які не тільки зміцнюють здоров'я, але і можуть допомогти побороти «солодку» залежність. Фізична активність призводить до викиду адреналіну, який тонізує весь організм краще будь-якого цукру, при чому цей ефект набагато більш тривалий і природно абсолютно нешкідливий.
Існують такі категорії корисних солодощів, які також покликані задовольняти потребу людини в солодкому, але при цьому є нешкідливими, а часом навіть корисними. Насамперед, це натуральні продукти, створені природою і не вимагають ніякої додаткової обробки, а саме – мед, свіжі фрукти, сухофрукти, ягоди, горіхи. Їх корисність для організму ніколи не піддавалася сумніву, а їх поєднання може замінити один або два прийоми їжі. Фрукти і ягоди можна їсти окремо, робити фруктові салати, муси, піддавати термальній обробці.
Деякі покупні ласощі, які споживаються в розумних кількостях, також можуть забезпечити організм корисними речовинами, а саме
мармелад, зефір, пастила ,які містять пектин, що покращує перистальтику кишечника і сприяє очищенню організму від токсинів.
Ну і звичайно, різноманітні десерти на основі знежиреного йогурту і сиру у вигляді запіканок, салатів, коктейлів, теж можна сміливо віднести до категорії «нешкідливих» солодощів.