Про застосування платіжних терміналів

Дата: 20.12.2023 10:22

З метою упередження порушення законодавства про захист прав споживачів Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформує суб’єктів господарювання та споживачів області про розширення переліку торговців, які зобов’язані з 1 січня 2024 року  забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків.

Кабінет Міністрів України пунктом 1 постанови від 29.07.2022 року № 894 установив, що торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги), включаючи товари (послуги), реалізація (надання) яких здійснюється дистанційно, у такі строки:

1) з 1 січня 2023 р. - торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб (крім торговців, зазначених у підпункті 4 цього пункту);

2) з 1 січня 2024 р. - торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб (крім торговців, зазначених у підпункті 4 цього пункту);

3) з 1 січня 2025 р. - торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 5 тис. осіб (крім торговців, зазначених у підпункті 4 цього пункту);

4) з 1 січня 2026 р. - торговці - фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої групи, торговці, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.

У разі обмеження можливості здійснення споживачем безготівкових розрахунків, пунктом 12 частини 1 статті 23 Закону України « Про захист прав споживачів» передбачена відповідальність суб’єкта господарювання у розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 8,5 тис. грн.

До відома споживачів, якщо Ваші права порушені – звертайтесь із заявою до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за адресою: вул. Берегова, 24, м. Івано-Франківськ

або надсилайте заяву зручним способом:

- поштою,

- електронною поштою – [email protected] ,

- через веб-сайт управління –

Контактний телефон управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами 0342-52-83-98.