Цінова ситуація на споживчому ринку у вересні 2023 року

Дата: 13.10.2023 14:56

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє.
За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку у вересні 2023р. порівняно із серпнем 2023р. в області становила 0,9%, з початку року – 3,2%, в Україні (дані наведено без урахування тимчасово окупованих російською федерацією територій та частини територій, на яких ведуться (велися) бойові дії) – 0,5% та 3,0% відповідно.
У вересні п.р. приріст споживчих цін на 0,2–0,9% зафіксовано у всіх
регіонах України, за винятком Херсонської області, де споживчі ціни знизилися на 0,5%.
На споживчому ринку області у вересні 2023р. порівняно з попереднім
місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися
на 0,4%. Найбільше (на 11,6%) подешевшали овочі. На 6,8–0,9% знизилися ціни на фрукти, продукти переробки зернових, соняшникову олію, рис, рибу та продукти з риби, сир і м’який сир (творог). Водночас на 8,2% подорожчали яйця, на 4,6–0,7% зросли ціни на сало, безалкогольні напої, м’ясо та м’ясопродукти, цукор, кисломолочну продукцію, макаронні вироби, масло, хліб.
Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 1,6%, у т.ч.
тютюнові вироби – на 1,7%, алкогольні напої – на 1,6%.
Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види
палива на 0,5% відбулося в основному за рахунок підвищення цін на оренду житла на 3,4%.
Ціни на транспорт зросли на 2,4% в основному через подорожчання
палива та мастил на 4,9%, а також проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті – на 1,7%. Водночас на 3,5% подешевшав проїзд у залізничному пасажирському транспорті.
Послуги освіти подорожчали на 10,3%, а саме: середньої – на 19,8%,
вищої – на 14,5%.