Інструменти впливу на правопорушників для убезпечення суспільства
14.09.2023 року на виконання Плану комунікативних активностей філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області з метою роз’яснення про позитивний вплив пробації на безпеку громади та держави, її економічний стан, обговорення переваг застосування заходів пробації відносно засуджених осіб над реальним позбавленням волі в установах відбування покарань, співпраці уповноваженого органу з питань пробації та органу місцевого самоврядування в сфері виконання кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, сприяння у проведенні соціально-виховної роботи з клієнтами пробації, за ініціативи начальника Івано-Франківського районного сектору № 3 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області Оксани Попик відбувся круглий стіл за участюголови Букачівської територіальної громади Олександри Вітер-Любевич та волонтера пробації Василини Куйбіди.
Начальник сектору Оксана Попик довела до відома присутніх, що пробація– це система заходів кримінально-правового реагування, альтернативні покаранню у вигляді позбавлення або обмеження волі. У світі вона існує вже більше 200 років, але для України це відносно нова система, адже Закон «Про пробацію» був ухвалений в 2015 р. Пробація – це не покарання, яке застосовується замість позбавлення волі, а система, яка передбачає в тому числі і покарання, альтернативні позбавленню волі. Метою пробації є забезпечення безпеки громади, шляхом виправлення засуджених, а також запобігання вчинення ними повторних кримінальних правопорушень. Для запобігання вчиненню нових правопорушень для кожного клієнта пробації, залежно від його індивідуальних особливостей та життєвих обставин, розробляється індивідуальний комплекс заходів впливу на весь період наглядової пробації. Особливу роль в ефективності пробації, для забезпечення безпеки суспільства, відіграє робота соціальних працівників територіальних громад та її структурних підрозділів, комунальних установ, представників громадських організацій та волонтерів.
Провідний інспектор сектор пробації Ірина Антоняк акцентувала увагу, на те, що важливоюскладовою пробації є співпраця з волонтерами, оскільки їхня участь у ресоціалізації правопорушників має неабияке суспільне значення та позитивний вплив на осіб, які увійшли в конфлікт із законом.
В ході проведеної зустрічі було підведено підсумок, що лише спільними зусиллями, можливо якісно організувати та проводити соціально-виховну роботу з суб’єктами пробації.