Діяльність підприємств лісового господарства

Дата: 14.09.2023 16:36

Фото без описуФото без опису

Головне управління статистики в Івано-Франківській області інформує. Лісове господарство області відіграє значну роль у розвитку економіки регіону та є чинником позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище.

Івано-Франківщина є однією з найбільш лісистих в Україні – лісові угіддя займають близько 46% території області (майже 640 тис.га) та 6% площі лісів України (за даними Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру).

На виконання завдань з відновлення та захисту лісових ресурсів у 2022р. роботи по відтворенню лісів проведено на 1,7 тис.га земель лісового фонду (у 2021р. – на 2,2 тис.га), і зацим показником Івано-Франківщина посіла 6 місце серед регіонів держави. Із загальної площі відтворення лісів лісовідновлення здійснено на площі 1,6 тис.га,  лісорозведення – на 85 га. Крім того, у вкриті лісовою рослинністю землі переведено 4,2 тис.га лісових культур та ділянок з природним поновленням, що на 25,1% більше, ніж у 2021р.

У результаті проведених у 2022р. заходів боротьби та під впливом природних факторів ліквідовано осередків шкідників і хвороб лісу на площі 9,2 тис.га, що на 23,2% більше, ніж роком раніше. Лісозахисні заходи із знищення осередків шкідників та хвороб лісу проведено на площі 2,6 тис.га (у 2021р. – на 3,9 тис.га).

За даними Державного агентства лісових ресурсів України, лісогосподарськими підприємствами, зареєстрованими на території області, від усіх видів рубок у 2022р. заготовлено 836,8 тис.м3 деревини і за цим показником область посіла 8 місце серед регіонів держави. У загальних обсягах заготовленої деревини 98,1% або 820,5 тис.м3 припадає на круглий ліс, у структурі якого 51% (418,8 тис.м3) складає паливна деревина, 49% (401,7 тис.м3) – діловий круглий ліс.

Результатом ведення лісогосподарської діяльності є такожпродукція побічного лісового користування та другорядні лісові матеріали: у 2022р. лісогосподарськими підприємствами заготовлено 6,1 т деревної зелені, 86,9 т сіна, 102,5 т грибів та 109,4 т ягід.

У зовнішній торгівлі нашого регіону деревина та вироби з деревини є одним із пріоритетних напрямків: у структурі експорту у 2022р. на них припало 18,6% загальнообласних обсягів (у 2021р. – 10,7%, у I півріччі 2023р. – 18,1%).Порівняно з попереднім роком обсяги експорту деревини і виробів з деревини у 2022р. збільшились на 1,9% і склали 127,5 млн.дол. США (у I півріччі 2023р. – зменшилися на 22% та склали 55,8 млн.дол. США відповідно). У загальнодержавних обсягах експорту деревини і виробів з деревини частка області становить близько 7%.

Примітка. Дані щодо ведення лісового господарства можуть бути уточнені.

Довідково: Професійне свято – День працівника лісувстановлений Указом Президента України 28 серпня 1993 року №356/93 і традиційно відзначається у третю неділю вересня.