Що робити під час повітряної тривоги?

Дата: 07.06.2023 11:03

1. Зберігайте спокій та повідомте про сигнал рідним, близьким та сусідам.
  2. Перекрийте газ, воду та вимкніть електрику. Обов'язково зачиніть вікна та двері в будинку або квартирі.
  3. Візьміть із собою тривожну валізку.
  4. Якщо захисна споруда знаходиться поза межами будинку, туди можна перейти лише за відсутності вибухів поблизу.
  5. У разі відсутності поблизу бомбосховища, залишайтеся в кімнаті, де немає вікон — ванна кімната, коридо       Сигнал “Повітряна тривога” вмикають, якщо якийсь засіб повітряного нападу (літак, ракета) уже випущений у бік нашої області або населеного пункту. Завчасно виявляють це фахівці.                                                                                                          Ніхто не знає: чи  спрацює ППО, чи зіб’ють цю ракету, але якщо навіть і зіб’ють, то немає гарантії, що уламки не впадуть на  будинок чи інший об’єкт інфраструктури.
  6. Пам’ятайте: під час війни повітряна тривога не буває навчальною — щоразу, коли її оголошують, існує загроза життю.

Це сповіщення про реальну загрозу удару з повітря.

Тому не нехтуйте правилами!

Навіть якщо емоційне виснаження зашкалює, щоразу прямуйте до укриття. Після сигналу «Повітряна тривога» не можна залишатися в будинках чи спорудах, особливо на верхніх поверхах.

Якщо, перебуваючи на робочому місці, почули сирену, мусите:

– виконати заходи, передбачені на такий випадок у внутрішньому документі по підприємству — інструкції або плані реагування;

– діяти за вказівками керівництва чи особи, яка виконує його функції;

– пройти до захисної споруди, найпростішого укриття чи підвалу, у крайньому випадку — керуватися правилом «двох стін».

– необхідно перебувати в укритті до моменту, коли органи місцевого самоврядування сповістять про відбій/завершення повітряної тривоги.