Перші тепличні овочі!
Перші тепличні овочі!
Наприкінці зими в овочах і фруктах , вирощених минулого літа , кількість вітамінів сильно зменшується. Ми про це знаємо і тому « рука тягнеться » до свіжих продуктів , вирощених в парниках. Але недобросовісні виробники, в гонитві за прибутком можуть використовувати ударні дози добрив і пестицидів , що небезпечно для нас. Це не означає , що від цих продуктів потрібно відмовлятися зовсім . Просто до покупки «свіжих вітамінів » варто підходити з особливою ретельністю.
- Не купуйте продукцію , яка реалізується у випадкових торгових точках , узбіч дороги або стихійних ринках . Купуйте овочі і фрукти тільки в спеціалізованих торгових закладах.
- Поцікавтеся у продавця, чи є лабораторний висновок на цю продукцію .
- Не купуйте овочі та фрукти , які виглядають незвично: занадто великі , з надзвичайно яскравим забарвленням , дуже блискучі.
Позбавляємо продукти від нітратів
Якщо куплені ранні овочі і фрукти піддати відповідній технологічній обробці, то в їжу потрапить на 10-50 % менше небезпечних для нашого організму нітратів.
- Велика частина нітратів сконцентрована в шкірці , тому ретельно мийте фрукти і овочі , або счищайте шкірку .
- Інше місце , де накопичуються нітрати , – стебла , черешки , качан ( у капусти ) . Тому від цих частин рослин краще позбавлятися.
- Знизити концентрацію агрохімії можна, вимочуючи овочі у воді декілька разів по 15-30 хвилин. Воду можна підсолити або додати туди лимонний сік.
Ретельно підбираючи продукти для свого раціону , ми в змозі зробити наше харчування максимально корисним , допомогти організму комфортно зустріти весну і насолодитися цим прекрасним часом року !
Фельдшер санітарний
відділення епідеміологічного нагляду (спостереження)
та профілактики неінфекційних захворювань
Рогатинського відділу ІФ РВ
ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»
Наталія Николишин