Букачівська територіальна громада

Івано-Франківська область

ЯК ЗМЕНШИТИ КІЛЬКІСТЬ ЦУКРУ, ЯКИЙ СПОЖИВАЄ ДИТИНА

Дата: 06.03.2023 13:10
Кількість переглядів: 149

Фото без опису

ЯК ЗМЕНШИТИ КІЛЬКІСТЬ ЦУКРУ, ЯКИЙ СПОЖИВАЄ ДИТИНА

Описание: На столі розсипаний цукор з баночки та повна його ложка. Праворуч дорожній знак: білий напис 'Stop!' на червоному тлі

Забороняти солодощі не варто. Тоді дитину тягтиме до солодкого, й вона може їсти продукти з цукром потайки або тоді, коли ви її не контролюєте. Втім не варто пропонувати дитині солодке щодня, а лише на свята або у вихідні.

Готуючи вдома, кладіть у страви менше цукру, ніж пропонується в рецепті, чи замініть цукор фруктами. Банан і сухофрукти чудово поєднуються з випічкою, а цукерки зі сухофруктів можна готувати навіть разом із маленькими дітьми, адже вони не потребують випікання.

Спробуйте заморозити в ємності для льоду натуральний сік без цукру, поклавши в нього шматочки фруктів або ягоди.

Привчайте дітей тамувати спрагу чистою водою, а не солодкими напоями, в яких багато цукру. До питної води для смаку можна додавати лимон, ягоди чи листя м’яти. Корисні компоти й узвари смакують без цукру. 

У цукрі, білому хлібі, випічці, тісті, білому рисі, солодких напоях, фруктових соках, нектарах та смузі є прості вуглеводи. Вони швидко засвоюються, тому в крові різко стрибає рівень цукру. Через це настрій дитини може різко змінюватись, вона може ставати гіперактивною, а потім навпаки — млявою. Енергія, отримана з простих вуглеводів, швидко вичерпується.

Описание: Інфографіка. Таблиця харчових продуктів, які містять корисні вуглеводи: цільнозернові, овочі, бобові, горіхи, фрукти

Показати детальний опис


 


У цільнозерновому хлібі, кашах і пластівцях, дикому рисі, бобових, горіхах, фруктах та некрохмалистих овочах є складні вуглеводи, які перетравлюються повільно й дають енергію, яка не вичерпується швидко. Всі потрібні вуглеводи дитина отримує з цих натуральних продуктів. Тож немає потреби додавати цукор, надлишок якого загрожує ожирінням або діабетом другого типу.

КОРИСНІ ПОРАДИ

  • Поступово зменшуйте кількість цукру у раціоні, щоб дати смаковим рецепторам час пристосуватися до менш солодкої їжі.
  • Перевіряйте етикетки на всіх упакованих продуктах, які купуєте. І майте на увазі, що виробники іноді занижують вміст цукру.
  • Будьте обережні, коли їсте не вдома. Більшість підливок, заправок і соусів містять цукор.
  • Більше готуйте вдома. Тоді ви будете певні, що у стравах немає доданого цукру.
  • Надайте знайомим стравам нового смаку. Багато рецептів десертів також добрі на смак і з меншим вмістом цукру.
  • Уникайте солодких напоїв, навіть «дієтичних». Штучний підсолоджувач може викликати потяг до цукру. Спробуйте додати трохи фруктового соку в газовану воду. Чи змішайте знежирене молоко з бананом і ягодами, щоб вийшов смачний і корисний смузі.
  • Обирайте здорові закуски. Давайте дитині менше цукерок, шоколаду, тістечок. Замініть їх фруктами.
  • Готуйте заморожені десерти. Заморозьте чистий фруктовий сік у лотку для кубиків льоду, використовуючи пластикові ложки як ручку для морозива.https://rada.info/upload/users_files/04354781/bd4baeb550a233231d031c35cf6cc01f.docx

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь