Житлове будівництво за районами області у 2022 році

Дата: 03.03.2023 13:34

Головне управління статистики в Івано-Франківській області інформує. У 2022 році в області прийнято в експлуатацію 493,3 тис.мзагальної площі житлових будівель нового будівництва, що на   3,1%   менше, ніж роком раніше.

У територіальному розрізі збільшення обсягів прийнятого в експлуатацію  житла відбулося в Івано-Франківському районі (на 24,7%). Менше, ніж у 2021 році прийнято в експлуатацію житлових будівель                у Надвірнянському (у 2,1 раза), Коломийському  (на 41,5%), Верховинському (на 17,5%), Калуському (на 14,1%), Косівському (на 7,4%) районах.

На території Івано-Франківського району  прийнято в експлуатацію 69%  загальнообласного обсягу загальної площі  новозбудованих  житлових будівель. Також значними є частки Калуського (10,5%), Коломийського (8,5%) та Надвірнянського (8,2%) районів; частки Косівського та Верховинського районів  склали  2,2%  і  1,6%  відповідно.

У розрахунку на 10 тис. осіб (за попередніми даними) в області прийнято в експлуатацію 3644 м2  житла. При цьому, територіальна диспропорція за даним показником складає 4,8 раза: максимальне значення             у 2022 році спостерігалося в Івано-Франківському районі (6135,9 м2), мінімальне – у Косівському районі  (1284,6 м2).

Розмір одного новозбудованого помешкання був більше, ніж в  середньому по області (84,3 м2 загальної площі),  у Калуському (101,3 м2),   Коломийському (125,5 м2), Верховинському (130,4 м2), Надвірнянському (137,2 м2) та Косівському (140 м2) районах, менше  –  в Івано-Франківському районі (74,5 м2).