Як на Івано-Франківщині набирають добровольців у "Гвардію наступу"
Як на Івано-Франківщині набирають добровольців у "Гвардію наступу"
З початку запуску проєкту "Гвардія наступу" до Західного територіального управління Національної гвардії України звернулися кілька тисяч потенційних кандидатів. Про це Суспільному повідомив речник підрозділу Нацгвардії в Івано-Франківську Василь Балан.
За його словами, набір у "Гвардію наступу" проводиться в сімох містах області — в Івано-Франківську, Надвірній, Косові, Коломиї, Бурштині, Верховині та Калуші. Сотні добровольців вже проходять службу в підрозділах Національної гвардії. Точну кількість людей Василь Балан не називає з метою безпеки.
63-річний іванофранківець Андрій прийшов до ЦНАПу, щоб записатися у проєкт "Гвардія наступу". Кандидат у добровольці каже, 25 лютого 2022 року теж хотів долучилися до місцевої ТРО, однак тоді йому відмовили через вік.
"Я — українець. Перший раз пішов добровольцем і ще раз хочу піти. Не хочу втікати, а хочу показати приклад молодим", — говорить Андрій.
"Гвардія наступу" — це проєкт Міністерства внутрішніх справ України, що має на меті готувати до участі у наступальних операціях добровольців у складі Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби, пояснює військовослужбовець Нацгвардії Микола Антощак.
"Будь-який доброволець може вступити на службу за контрактом або прийти на службу за мобілізацією й обрати підрозділ, який більше подобається. А вже тут відбувається перший етап — відбір кандидатів. Ми прослуховуємо бажання людини та її бачення того, як би вона хотіла проходити службу", — каже Микола Антощак.
Кандидати можуть обрати один підрозділ з восьми: шість з них — у складі Нацгвардії та по одному в Нацполіції та Державній прикордонній службі.
Інспекторка управління кадрового забезпечення поліції Ірина Пасічник каже, що Нацполіція в Івано-Франківській області оголосила конкурс на посаду інспектора та поліцейського роти патрульної служби особливого призначення, щоб укомплектувати об’єднану штурмову бригаду "Лють".
"Кандидати проходять тестування. Воно складається з успішного знання законодавства України та загальних навичок. Після тестів кандидати проходять співбесіду із представником "Сафарі", — пояснює Ірина Пасічник.
Читайте також
- "Гвардія наступу": хто може вступити до лав штурмовиків та чи будуть мобілізованих відправляти у наступ
- На Івано-Франківщині стартував набір у бригади "Гвардії Наступу"
- Герої України: кого з воїнів Прикарпаття удостоїли найвищого звання у 2022 році