Діагностика та лікування стафілокока
Стафілококи являють собою умовно-патогенні мікроорганізми, здатні викликати розвиток стафілококових інфекцій, частіше, вторинного характеру, що провокують гнійні запальні процеси. Важливо вчасно звернутися за допомогою, щоб уникнути можливих ускладнень.
Бактерії виявляються повсюди і мають статус умовно-патогенних, що говорить про можливість розвитку захворювання тільки за певних умов. У разі ослаблення імунітету, патологічні процеси можуть бути у нирках, печінці, шкірі тощо.
У більшості випадків стафілококи є частиною нормальної мікрофлори людини.
Найбільш патогенними і здатними завдати шкоди є наступні види:
- Золотистий стафілокок надзвичайно стійкий мікроорганізм. Він викликає екзему, абсцеси, фурункульоз, призводить до ураження органів дихання і шлунково-кишкового тракту;
- Геморагічний стафілокок – бактерія призводить до інфекційного ураження верхніх дихальних шляхів і розвитку бронхіту, фарингіту і ангіни;
- Епідермальний стафілокок – мікроорганізми мешкають на слизових і шкіри людини, не провокуючи захворювань;
- Сапрофітний стафілокок – найменш небезпечний представник даного роду, але також здатний завдати шкоди здоров’ю за певних умов.
Лікування стафілокока залежить від результатів лабораторних аналізів і додаткових досліджень, що встановлюють тип інфекції, збудник, його чутливість до антибіотиків. Необхідна діагностика, яка сприяє правильності призначень і успішності курсу лікування:
- Аналіз крові і сечі, посів на золотистий стафілокок, виділення збудника;
- Антибіотикограма, визначення чутливості до протимікробних засобів, що ефективно та кваліфіковано проводить мікробіологічна лабораторія Рогатинського відділу ІФ РВ ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хворобМОЗ України», за адресою м.Рогатин вул.Галицька,95.