Святкові гаївки в Букачівській громаді
Одним з невід’ємних атрибутів святкування великоднього циклу в Галичині є «гаївкування». З давніх часів, відколи бере початок українська християнська традиція, діти та молодь збиралися на церковному подвір’ї і, водячи хоровод, співали гаївки – весняні пісні, в яких прославляли Воскресіння Господнє, відновлення природи, молодість та всі її принади. І так з року в рік, з покоління в покоління…
Не став винятком і цей такий важкий, сповнений випробувань і болючих втрат воєнний час. Щоб хоч трохи відволікти від переживань і подарувати радість дітям та їхнім родичам, які переїхали в нашу громаду з зони, де ведуться активні бойові дії, за ініціативою настоятеля церкви Різдва Христового смт.Букачівці отця-декана Мирослава Любінця та голови Букачівської територіальної громади Олександри Іванівни Вітер-Любевич, на храмовому подвір’ї зібралися діти та дорослі, щоб взяти участь в обрядовому дійстві.
Спочатку відбулося Богослужіння за здоров’я всіх присутніх та осіб, які нині захищають нашу державу від ворожої навали і тих, які перебувають у небезпеці, котре відслужив отець-декан Мирослав Любінець. Після нього на подвір’ї храму залунали гаївки. Під керівництвом директора Народного Дому Галини Іванівни Паньків, діти співали та водили ігрові хороводи. Святковий настрій та радісна енергетика дійства передалися і присутнім дорослим, котрі також активно долучилися до обрядового танцю та підспівували учасникам. По радісних усмішках на обличчях присутніх можна було побачити, що такий захід підніс їхній настрій, подарував посмішки, а комусь дозволив на мить поринути у щасливу пору безтурботного дитинства.
На завершення всіх учасників заходу, з числа внутрішньо переміщених осіб, було запрошено в кафе «Апельсин», де їх чекав святково сервірований великодній стіл. Великоднє частування розпочалося з молитви і далі проходило за тим порядком за яким воно проходить в кожній християнській родині нашої громади.
Основною метою проведення такого заходу було показати людям, котрі переїхали в Букачівську територіальну громаду наші традиції, долучити їх до них, подарувати радість та можливість спілкуватися одні з одними, об’єднувати зусилля заради нашої спільної перемоги. Адже всі ми українці, а все буде УКРАЇНА!
СЛАВА УКРАЇНІ!