Букачівська територіальна громада

Івано-Франківська область

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо роботи органів державної влади та місцевого самоврядування в умовах карантинних обмежень по запобіганню розповсюдження коронавірусної хвороби (COVID-19) в Івано-Франківської області

Дата: 09.11.2021 15:39
Кількість переглядів: 190

                             Фото без опису

1. Методичні рекомендації розраховані для ознайомлення посадових осіб органів державної влади, місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, громадян з діючими вимогами дотримання протиепідемічних правил та карантинних обмежень в установах органів державної влади та місцевого самоврядування Івано-Франківської області.
2. При підготовці методичних рекомендацій враховані вимоги: Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», Постанови КМУ від 09.12.2020р. No 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами).
3. Керівник органу держаної влади та місцевого самоврядування має право впровадити в установі додаткові протиепідемічні заходи,які не порушують права громадян та працюючих, не погіршують роботу органу влади.
4. Протиепідемічний захист в установі базується на проведенні вакцинації всіх підлягаючих проти корнонавірусної хвороби COVID-19, використання засобів індивідуального захисту, дотримання фізичної та соціальної дистанції 1,5 м., проведення дезінфекційних робіт, дотримання санітарно-протиепідемічного режиму.
5. Керівники державних органів (державної служби) повинні забезпечити:
1) контроль за проведенням обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 працівниками та державними службовцями, обов’язковість профілактичних щеплень яких передбачена переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04 жовтня 2021 р. No 2153 (далі - Перелік);
2) відсторонення від роботи (виконання робіт) працівників та державних службовців, обов’язковість профілактичних щеплень проти COVID-19, яких визначена переліком та які відмовляються або ухиляються від проведення таких обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 відповідно до статті 46 Кодексу законів про працю України, частини другої статті 12 Закону України „Про захист населення від інфекційних хвороб” та частини третьої статті 5 Закону України „Про державну службу”, крім тих, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти COVID-19та надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19, виданий закладом охорони здоров’я;

3) За інформацією Міністерства охорони здоров’я України отримання однієї дози дводозної вакцини проти COVID-19 не вважається ухиленням або відмовою працівника від проходження щеплення, а відтак не може бути підставою для відсторонення.
4) Після усунення обставин, що обумовили відсторонення від роботи (закінчення дії карантину або отримання особою щеплення проти гострої респіраторної хвороби СОУГО-19) працівник має бути допущений до роботи.
6. Керівник органу державної влади, місцевого самоврядування (надалі – установи ) або відповідальна особа, яка пройшла відповідний інструктаж та призначена наказом керівника установи, забезпечують:
- щоденний контроль за виконанням  протиепідемічних заходів;
-  недопущення до роботи працівників, визначених такими, які потребують самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я;
-  проведення інструктажу для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів;. проведення навчання працівників щодо
одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог;
-  організацію централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;
-  створення необхідних умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук тощо);
-  обмеження проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях (окрім заходів необхідних для забезпечення функціонування органу влади). Надання переваги проведенню нарад за допомогою засобів
телекомунікації;
-  забезпечення необхідними засобами та обладнанням (безконтактними термометрами, дезінфекційними, в тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту);
-  розміщення інформації (плакатів/банерів) про необхідність проведення вакцинації проти , дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.
Допуск у приміщення установи працівників та відвідувачів здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно (далі - засіб індивідуального захисту).
У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2 °С та/або із ознаками гострого респіраторного захворювання, такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за
медичною допомогою до сімейного лікаря.

При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 °С або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись
за медичною допомогою.
Усі працівники установи забезпечуються засобами  індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.
Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.
Працівники установи використовують засоби індивідуального захисту в процесі взаємоспілкування поміж собою.

Вимоги щодо організації прийому громадян

-  Керівник установи розробляє та затверджує графік, за яким відбувається допуск громадян до установи, та маршрути руху громадян (залучаються всі можливі входи в приміщення установи).
-  Громадянам необхідно рекомендувати звертатись до органу влади дистанційно (письмово, за допомогою електронної пошти, WEB-форми тощо).
У разі відсутності такої можливості – інтервал прийому відвідувачів має  складати 5-10 хв., відбуватись тільки при наявності захисних масок і фізичної дистанції 1,5м., проведення провітрювання приміщення.
-  Графік прийому громадян повинен бути сформований таким чином, щоб запобігати утворенню скупчення відвідувачів.
-  Вхід та перебування в установі за умови використання засобів індивідуального захисту, проведення термометрії (за потреби) та попереднього узгодження мети відвідування з уповноваженою особою.
-  В разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби у відвідувача - приймається узгоджене рішення щодо направлення до установи охорони здоров’я.
-  Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція контактних поверхонь.
-  На всіх входах до установи організовуються місця для обробки рук антисептичними засобами. Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка,
тощо).
-  Пересування відвідувачів між кабінетами повинно бути мінімізовано.
- До прийому відвідувачів мають допускатись переважно вакциновані працівники, які мають свідоцтво проведення повного курсу щеплень від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини;

-  У санітарних кімнатах потрібно забезпечити наявність рідкого мила та паперових рушників (або електросушарок для рук). Використання багаторазових рушників заборонено.
-  Основним заходом гігієни рук в умовах установи є миття рук з милом.
Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.
-  У кінці робочого дня необхідно провести очищення і дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил, тощо).
-  Кожну годину рекомендовано проводити провітрювання впродовж не менше 10 хвилин.

-  На період карантину в установі організовується санітарно-дезінфекційний режим Розрахунок необхідної кількості дезінфекційного засобу здійснюється відповідно до інструкції щодо використання засобу.
-  Проведення масових культурних, розважальних, соціальних, релігійних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших заходів здійснюється відповідно до вимог встановлених Кабінетом Міністрів України.
Вимоги до поводження з використаними засобами індивідуального захисту

Керівник установи організовує централізований збір та утилізацію використаних засобів індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), паперових серветок в окремі контейнери/урни (картонні або пластикові), з кришками та поліетиленовими пакетами, наступним чином:
- кількість та об’єм (місткість) контейнерів/урн  визначається з розрахунку на кількість відвідувачів установи, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;
- контейнери рекомендовано встановлювати біля входу в заклад, коридорах та санвузлах;
- поліетиленові пакети з контейнерів, у яких зібрано використані засоби індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), необхідно замінювати після заповнення або за графіком, щільно зав’язувати (рекомендується використовувати додатковий пакет для надійності зберігання використаних засобів індивідуального захисту) та наносити маркування («використані засоби індивідуального захисту»);
- щоденно здійснювати дезінфекцію контейнерів, картонні контейнери одноразового використання після використання.

7. Для ефективного контролю дотримання карантинних обмежень керівникам органів місцевого самоврядування необхідно:
- долучитись до проведення моніторингових відвідувань дотримання карантинних обмежень суб’єктами господарювання на території громади спільно з працівниками Національної поліції та Головного управління
Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області;
- проводити моніторингові відвідування дотримання карантинних обмежень суб’єктами господарювання на території громади самостійно;
- надати повноваження на складання протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення посадовим особам міської/селищної ради у територіальній громаді та притягати порушників карантинних обмежень до адміністративної відповідальності;
- сприяти проведенню вакцинації населення громади проти корнонавірусної інфекції COVID-19, в т. ч. груп населення високого епідемічного ризику (продавців, медичних працівників, працівників бюджетної сфери, органів влади, транспорту тощо);
- проводити широку просвітницько-роз’яснювальну роботу з питань запобігання захворюваності респіраторною інфекцією COVID-19.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь