Основні структурні показники діяльності суб'єктів господарювання області у 2020 році

Дата: 01.11.2021 11:57

Головне управління статистики інформує. У 2020 році в області діяло 55,5 тис. суб’єктів господарювання (2,8% від загальної кількості в Україні), у тому числі 8,1 тис. підприємств (2,2%) та 47,4 тис. фізичних осіб-підприємців (3%). У розрахунку на 10 тисяч осіб наявного населення області припадало 408 суб’єктів господарювання проти 402 у 2019 році, зокрема – 60 підприємств та 348 фізичних осіб–підприємців. Питома вага підприємств у загальній кількості суб’єктів господарювання у 2020 році склала 14,6% (у 2019 році – 15,6%). За кількістю діючих підприємств серед регіонів держави область посіла 14 місце, у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення – 16 місце.
У суб’єктів господарювання області у 2020 році було зайнято 198,5 тис. осіб проти 196,9 тис осіб у 2019 році, з яких 56,6% на підприємствах (у 2019 році – 55,6%), решта – у фізичних осіб-підприємців. За видами економічної діяльності найбільше працівників підприємств зайнято у промисловості (34,8% всієї кількості зайнятих на підприємствах) та у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (23,9%); серед фізичних осіб-підприємців найбільше зайнятих в оптовій та роздрібній торгівлі; ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів (52,8%), у сфері тимчасового розміщування й організації харчування (9,4%), у промисловості (8,7%).
Кількість найманих працівників суб’єктів господарювання області у 2020 році склала 149,6 тис. осіб і збільшилась упродовж року на 2,1% при збільшенні кількості працівників підприємств (на 4,9%) та зменшенні кількості найманих працівників у фізичних осіб-підприємців (на 5%).
Суб’єктами господарювання області у 2020 році реалізовано продукції (товарів, послуг) на суму 152,3 млрд. грн, з яких майже 83,1% підприємствами. Порівнянно з попереднім роком обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) по суб’єктах господарювання зріс на 6,4%, у тому числі у підприємств – на 5,1%, фізичних осіб-підприємців – на 13,1%. Обсяг реалізації підприємств області у загальнодержавних показниках складав 1,2%, фізичних осіб-підприємців – 2,5%.
У структурі реалізованої продукції (товарів, послуг) суб’єктами господарювання забезпечено у промисловості 38% загальних обсягів, в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів – 34,3%, у
сільському, лісовому та рибному господарстві – 6,9%, у сфері транспорту, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності – 5,8%, у будівництві – 4,7%.
Внесок суб’єктів великого підприємництва, частка якого у загальній кількості суб’єктів господарювання області склала 0,1%, становив 29% загального обсягу реалізації продукції (товарів, послуг), середнього підприємництва – 0,6% та 35,6%, малого – 99,3% та 35,4% відповідно.