Зовнішня торгівля товарами у січні–червні 2021 року

Дата: 30.08.2021 10:05

Головне управління статистики інформує. В області у січні–червні п.р. у 1,6 раза зросли обсяги як експорту так і імпорту товарів і становили відповідно 552,3 та 441,8 млн.дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 110,5 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,25. Cеред регіонів України за індексами експорту та імпорту товарів у січні–червні 2021р. область посіла 1 місце. Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти із 111 країн світу.
Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії (16,2% експорту області), Польщі (10,9%), Туреччини (9,2%), Італії (7,3%), Чехії (6,5%), Бразилії (5,4%), Словаччини (4,7%) та Білорусі (3,2%). Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 348,1 млн.дол. США або 63% від загальнообласного обсягу експорту та
збільшився у порівнянні з січнем–червнем 2020р. у 1,8 раза.
У товарній структурі експорту області значну частку обсягів займали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (35,2% експорту області), продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (19,3%), машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання (17,4%), деревина і вироби з деревини (10,7%), мінеральні продукти (4,9%), продукти рослинного походження (3,1%), живi тварини, продукти тваринного
походження (2,1%).
У розрахунку на одну особу населення в області експортовано товарів на 407,2 дол. США (по Україні – 722,7 дол. США), що відповідає 13 місцю серед регіонів держави.
В обсягах імпорту вагомими були надходження з Болгарії (16,2%), Російської Федерації (14,5% обласного імпорту), Польщі (10%), Німеччини (8,6%), Білорусі (7,6%), Румунії (6,8%), Китаю (5,6%) та Туреччини (4,5%).
Імпорт товарів з країн ЄС збільшився проти січня–червня 2020р. у 2 рази і становив 265,2 млн.дол. США або 60% від загальнообласного обсягу імпорту.
Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали мінеральні продукти (42,3% імпорту області), машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання (18,1%), продукція хімічної та пов’язаних з нею
галузей промисловості (11%), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (9,4%). Значними були і обсяги імпорту недорогоцінних металів та виробів з них (4,6%), засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів (4,3%), текстильних матеріалів та текстильних виробів (3,3%).