Як ідентифікувати особу, яка постраждала від торгівлі людьми?

Дата: 22.07.2021 13:17

Ідентифікація – це процес виявлення або розпізнавання особи, відповідно до певних ознак. Виявлення (ідентифікація) не передбачає кваліфікації злочину, тому отримані дані підлягають лише загальній перевірці і по них не збираються точні докази (не відноситься до правоохоронних органів).

Ідентифікація має важливе значення для:

• Забезпечення умов, щоб постраждалий міг отримати допомогу;
  • Захисту потерпілого;
  • Протидії торгівлі людьми;
  • Безпеки суспільства;
  • Переслідування і покарання злочинців.

Труднощі ідентифікації:

• Побоювання того, що друзі і близькі дізнаються про «ситуацію»;
  • Побоювання покарання за порушення законів країни в якій перебувають;
  • Побоювання помсти злочинців;
  • Страх бути впізнаним (впізнаною);
  • Недовіра до держструктур;
  • Низька профільна готовність (або відсутність відповідних знань і навичок) держструктур до ідентифікації (постійна ротація, скорочення спричинили ситуацію, коли бракує навчених фахівців).

Індикатори:

Об’єктивні (прямі) ознаки – ґрунтуються на співставлення подій про які стало відомо із трьох елементів торгівлі людьми: дія, спостереження, мета.

Суб’єктивні (непрямі) ознаки – ґрунтуються на психології особи.

До прямих індикаторів ми відносимо: дії (вербування, переміщення, переховування, передача, або одержання людини); способи вчинення дій (обман, шантаж, використання уразливого стану); мета ( примусова праця, ненормований робочий день, неправомірно низька оплата праці, або її відсутність, сексуальна експлуатація)

Непрямі (ознаки) індикатори – вік (молодь, діти, люди похилого віку); стать; фізичний стан, зовнішній вигляд, психологічний стан.