Цінова ситуація на споживчому ринку у червні 2021 року

Дата: 16.07.2021 10:13

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики, інфляція на споживчому ринку в червні 2021р. порівняно із травнем 2021р. в області
становила 0,3%, з початку року – 6,0%, в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській
областях) – 0,2% та 6,4% відповідно.
У червні 2021р. приріст споживчих цін на 0,1–0,9% зафіксовано в більшості регіонів України, за винятком Полтавської, Кіровоградської, Чернівецької, Київської, Львівської, Сумської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької та Чернігівської областей, де споживчі ціни знизилися на 0,5–0,1%. На Вінниччині та Херсонщині індекс споживчих цін становив 100,0%.
На споживчому ринку області в червні п.р. порівняно з травнем п.р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,3%. Найбільше (на 5,6% та 5,5%) подорожчали соняшникова олія і кисломолочна продукція. На 3,8–1,2% підвищилися ціни на сир і м’який сир (творог), молоко, безалкогольні напої, маргарин, макаронні вироби, масло, кондитерські вироби з борошна, цукор. Водночас на 13,9% подешевшали яйця, на 6,9% – фрукти, на 1,7% – овочі.
Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 1,0%, у т.ч. тютюнові вироби на 1,1%, алкогольні напої – на 1,0%.
Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива залишилися на рівні попереднього місяця.
Підвищення цін на транспорт у цілому на 0,4% в першу чергу відбулося за рахунок подорожчання проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 4,2%.