Фінансові результати діяльності підприємств міст та районів області у 2020 році (попередні дані)

Дата: 30.06.2021 11:27

Головне управління статистики інформує.
Діяльність підприємств – суб’єктів підприємницької діяльності області у 2020р., за попередніми даними, характеризувалася негативним фінансовим результатом до оподаткування – сума збитку склала 1726,3 млн.грн (у 2019р. – 1881,4 млн.грн прибутку).
У територіальному розрізі негативне сальдо фінансового результату до оподаткування допущено підприємствами м.Калуша (4740,3 млн.грн збитку), Надвірнянського (1284,2 млн.грн) та Галицького (18,2 млн.грн) районів.
Решта міст обласного значення та районів області у 2020р. спрацювали прибутково. За результатами діяльності у 2020р. значні суми прибутку одержали підприємства Тисменицького (1610,5 млн.грн прибутку), Городенківського (656,7 млн.грн), Рогатинського (314,2 млн.грн), Калуського (98,9 млн.грн), Долинського (85,1 млн.грн), Косівського (80,3 млн.грн) районів, міст Івано-Франківська (881,1 млн.грн) та Яремче (337,3 млн.грн).
Збитковими підприємствами області, питома вага яких в загальній кількості підприємств становила 22,9%, допущено збиток у сумі 9723,2 млн.грн, який, в основному, утворений підприємствами міста Калуша (53,5% від загальної суми збитку) та обласного центру (16,8%), Надвірнянського (14%) та Тисменицького (5,1%) районів.
Прибутковими підприємствами, частка яких в загальній кількості підприємств становила 77,1%, одержано 7996,9 млн.грн прибутку, який більше ніж на дві третини сформовано підприємствами міст Івано-Франківська та Яремче, а також Тисменицького району.
У 2020р. операційна діяльність підприємств області була рентабельною; її рівень склав 6,6%. Найвищий рівень рентабельності від операційної діяльності був у підприємств Городенківського, Верховинського, Тисменицького, Богородчанського, Тлумацького, Косівського та Рогатинського районів, м. Бурштина. Нерентабельною була операційна діяльність підприємств Надвірнянського району.
Рівень збитковості всієї діяльності підприємств області склав 2,5%. Станом на 1 січня 2021р. загальні обсяги дебіторської та кредиторської заборгованості підприємств області склали 68,5 та 34,4 млрд.грн відповідно.
Значна питома вага в заборгованості припадала на підприємства м.Івано-Франківська (69,6% дебіторської та 53,7% кредиторської відповідно).