Дошкільна освіта на Івано-Франківщині

Дата: 07.06.2021 15:44

Дошкільна освіта є першим рівнем у системі освіти, стартовою платформою розвитку особистості дитини. Пріоритетом державної політики є забезпечення доступності здобуття дошкільної освіти за рахунок створення необхідних умов функціонування і розвитку мережі закладів дошкільної освіти.
Головне управління статистики інформує.
На кінець 2020 року на Івано-Франківщині функціонували 464 заклади дошкільної освіти на 29 тис. місць, у тому числі для дітей у віці до 3-х років – на 3,5 тис. місць, 3 роки і старше – на 25,5 тис. місць. У дошкільних закладах
виховуються і навчаються 33,9 тис. дошкільнят, з яких 31 тис. (91,4%) – діти у віці 3 роки і старші; 48,2% (16,4 тис.) – дівчатка.
Із загальної кількості закладів дошкільної освіти 121 – дитячі садки, 177 – ясла-садки, 166 – інші. За видами вони розподіляються наступним чином: 443 – заклади загального розвитку, 16 – комбіновані, 5 – санаторні та спеціальні; в них виховуються і навчаються: 31 тис. дітей, 2,5 тис. дітей та 373 дитини відповідно.
Закладами дошкільної освіти в області у 2020 році було охоплено 46% дітей віком 1–6 років (в середньому по Україні – 58%), у тому числі у міській місцевості – 72%, у сільській місцевості – 29%.
Завантаженість у закладах дошкільної освіти області є високою: у розрахунку на 100 місць припадає 115 дітей, у тому числі у міській місцевості – 125 дітей, у сільській місцевості – 102 дитини. У середньому по державі цей
показник склав 98 дітей на 100 місць, у тому числі у міській місцевості – 108 дітей, у сільській місцевості – 73 дитини.
У 21 закладі дошкільної освіти створені 25 груп з короткотривалим режимом перебування, в яких виховувалося 437 дітей; цілодобове перебування забезпечував один заклад. У 4 закладах, які мають санаторні групи, виховувалося 328 дітей, у 25 закладах з групами спеціального призначення організовано процес дошкільної освіти для 448 дітей, інклюзивні групи організовано у 120 закладах для 4342 дітей.
Важливе відповідальне завдання здійснення всебічного розвитку дітей покладено на працівників дошкільних навчальних закладів. Виховання та навчання дошкільнят у 2020 році забезпечували 4,5 тис. педагогічних працівників, серед них 2,9 тис. вихователів, 219 практичних психологів, 120 вихователів-методистів, 203 асистентів вихователів в інклюзивних групах та 17 соціальних педагогів. Із загальної кількості педагогічних працівників жінки становлять 97%, працівники у віці до 35 років – 37,2%, у віці 60 років і старше – 8,4%. На одного педагогічного працівника в середньому по області, як і у державі в цілому, припадало 8 дітей.
Ключовим в освітній діяльності дошкільних навчальних закладів є спрямування зусиль на формування розвиненої, духовно багатої, оптимістично налаштованої особистості з перших років і до вступу до школи.