Букачівська територіальна громада

Івано-Франківська область

Термінове сигналізаційне повідомлення: в садах розпочався літ яблуневої та сливової плодожерок І-го покоління

Дата: 01.06.2021 08:41
Кількість переглядів: 315

                      Фото без опису

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано Франківській області повідомляють, що підвищення температури повітря, яке спостерігалось минулого тижня, сприяло льоту метеликів лускокрилих шкідників в плодових насадженнях та відкладанню ними яєць.
Метелики яблуневої плодожерки уловлювались в кількості 3-5 екз./ніч на феромонну пастку, сливової плодожерки - 4-6 екз./ніч (28.05.21 р. - Снятинський район).
За суми ефективних температур 230 0 (понад 10 0 С) відбувається відродження гусениць І покоління, що зазвичай буває приблизно через 17 днів після цвітіння пізніх сортів яблуні. Для боротьби з плодожеркою застосовують біологічний або хімічний методи.
Біологічний метод застосовується для зменшення пестицидного навантаження на довкілля та отримання екологічно чистої продукції. Використовують біопрепарати Гаубсин, с, 10 л/га, Мадекс Твін, КС, 0,1-л/га, Скарадо-М, ЗП, 3-5 кг/га.
В разі відлову феромонною пасткою 5 метеликів яблуневої плодожерки за 7 днів спостережень (на початку та під час масового відкладання шкідником яєць) - проводять обробки дозволеними інсектицидами (згідно «Переліку…»).
За сучасних умов як для промислових насаджень, так і для приватного сектору проти шкідливих комах рекомендовано новий клас інсектицидів із групи регуляторів росту комах. Препарати цієї групи порушують метаморфоз комах, кліщів, а саме: розлад ембріонального розвитку. Регулятори росту комах безпечні для корисної ентомофауни, що дає змогу збільшити щільність їх популяції і підвищити роль у регуляції чисельності
шкідливих комах і кліщів. Серед таких інсектицидів «Люфокс» -1 л/га, «Матч» -1л/га, «Рімон» -0,6 л/га та інші.
Початок відродження гусениць прогнозується приблизно в кінці першої декади червня (залежно від погодних умов).
Обробки інсектицидами необхідно проводити в тиху безвітряну погоду у ранкові та вечірні години. Обов`язково попереджуйте про час і місце обробок голів сільських і селищних рад, ОТГ та пасічників.
При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь