Стали свідком порушення протиепідемічних вимог – телефонуйте до Головного управління Держпродспоживслужби області

Дата: 23.08.2020 11:56

Уже тривалий час Прикарпаття живе в умовах поширення коронавірусної інфекції. Форма та підходи до карантину зазнавали певних змін: суворі протиепідемічні обмеження, що діяли кілька місяців, були пом’якшені в декілька етапів, і сьогодні в Україні впроваджено так званий адаптивний карантин.  Щоденна статистика МОЗу показує, що епідемічна ситуація в країні та області щодо захворюваності на COVID-19 залишається надзвичайно напруженою – щодня мають місце нові антирекорди щодо кількості хворих.
Згідно рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол № 20 від13.08.2020 р.) в Україні з 17.08.2020 р. оновлено зони епіднебезпеки поширення COVID-19.
В межах Івано-Франківщини до «червоної» зони потрапили Городенківський та Косівський район; до «помаранчевої» - міста Івано-Франківськ, Бурштин та Коломия, а також Тисменицький район.
Саме в межах цих зон встановлюються значні протиепідемічні обмеження, контроль за дотриманням яких продовжує здійснювати Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківський області та підрозділи Національної
поліції. За період з 12.08. по 18.08.2020 р. Головним управлінням проведено моніторингових відвідувань :
- закладів оздоровлення та відпочинку – 2, порушень не виявлено; - закладів громадського харчування – 204, виявлено 19 порушень (9,3%); - закладів дошкільної освіти – 41, виявлено 6 порушень (14%);
- об’єктів торгівлі продовольчими товарами – 319, виявлено 82 порушення (25%);
- об’єктів торгівлі непродовольчими товарами – 132, виявлено 36 порушень (27%);
- агропродовольчих ринків – 64, виявлено 10 порушень (15%);
- перукарень, салонів краси – 55, виявлено 12 порушень (22%).

Наголошуємо: заходи контролю, що їх здійснюють працівники Держпродспоживслужби – це жодним чином не самоціль, вони спрямовані на забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, іншими
словами – на захист життя та здоров’я кожного громадянина. Вкотре закликаємо громадян та суб’єктів господарювання до прояву свідомості та самодисципліни: дотримуйтесь встановлених протиепідемічних
правил та норм! Не ризикуйте ані своїм здоров’ям, ані здоров’ям ваших близьких. Якщо вам потрібна консультація, роз’яснення, або ж ви стали свідком порушення протиепідемічних правил (на ринку, в магазині, аптеці, ресторані чи деінде) – звертайтесь Головного управління Держпродспоживслужби в області за тел. 0432-51-13-89, 52-83-98, або до районних, міських управлінь, відділів (адреси та контактні телефони - за посиланням).