Відбувся семінар за участю представників Держпродспоживслужби та суддів з питань дискримінаційної реклами

Дата: 11.06.2020 14:43

10 червня 2020 року відбувся семінар в онлайн режимі на тему: «Міжнародний та український досвід попередження розповсюдження сексистської реклами: співпраця споживачів реклами із виконавчою та судовою гілкою влади».
Захід був організований за підтримки Представництва Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні та Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України, участь у ньому взяли судді різних інстанцій, ГО
«Українська Асоціація Маркетингу», представники Держпродспоживслужби, в т.ч. завідувач сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів ГУ
Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Валентина Сенчук та начальник відділу правового забезпечення Віталій Сосяк.
       В ході семінару розглянуто ряд важливих питань, серед яких: - український та європейський досвід протидії дискримінаційної реклами;
- стандарт недискримінаційної реклами СОУ 21708654-002-2011 та критерії визначення;
- практичні аспекти здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу;
- аналіз практики розгляду справ щодо розповсюдження дискримінаційної (сексистської) реклами в судах.
       Нагадаємо, що сексистська реклама (дискримінаційна) - це реклама, що за ознакою статі принижує гідність людей, яких зображує, чи споживачів реклами; транслює стереотипні уявлення про інтелектуальні, фізичні, соціальні чи іншого роду переваги однієї статі над іншою; тиражує стереотипні ролі, що обмежують свободу життєвого вибору людини; використовує людину як сексуальний об’єкт з метою привернення уваги споживачів; чи демонструє фізичне насильство представників/ць однієї статі над іншою.
      В Україні забороняється розповсюдження реклами, яка є дискримінаційною за ознакою статі. У випадках, коли реклама розповсюджується з порушенням вимог Закону України «Про рекламу», слід звертатись до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за телефоном (0342) 559617.