Розширено реєстр лікарських засобів, які можна отримати по програмі “Доступні ліки”

Дата: 05.06.2020 10:49

Наказом МОЗ України від 01.06.2020 р. №1284  затверджено Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на 28.05.2020 р. У зв’язку із цим втратив чинність  наказ МОЗ України від 13.02.2020 р. № 316 , яким затверджувався Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на 07.02.2020 р.

Новий Реєстр містить 246 позицій, що на 11 менше, ніж у Реєстрі, затвердженому наказом № 316. Однак при цьому з 246 препаратів 77  відшкодовуються державою повністю, що на 4 позиції більше, ніж у Реєстрі, затвердженому наказом № 316. Крім того, з 246 лікарських засобів 187 призначені для лікування серцево-судинних захворювань, 43 - для терапії цукрового діабету ІІ типу, 15 -бронхіальної астми та 1 - для лікування ревматичних хвороб.
Найбільшою є кількість лікарських засобів з міжнародними непатентованими назвами амлодипін (33) та метформін (33). Нагадуємо, що відповідно до  Порядку визначення розміру реімбурсації лікарських засобів , аптекам та аптечним пунктам дозволятиметься протягом 30 календарних днів завершити реалізацію закуплених до 01.06.2020 р. препаратів, які підлягають реімбурсації, відповідно доцін та в порядку, що діяли до дати затвердження МОЗ оновленого Реєстру..