Чисте повітря – запорука здоров’я!

Дата: 12.10.2023 13:50

Атмосферне повітря є одним з тих компонентів довкілля, від стану якого
залежить не лише здоров’я людини, а і всіх живих організмів.
    Питання стану атмосферного повітря є одним із важливих у сучасному світі. Ще століття назад склад атмосфери був практично незмінний. Однак, бурхливий рістпромисловості, наземного транспорту, авіації,  обробка сільськогосподарських угідь, призводить до прогресуючого збільшення забруднення повітря.
      Основними забруднювачами атмосфери є продукти згорання палива, які
спричиняють виділення великої кількості тепла (котельні ТЕС, різноманітні печі і звичайно транспортні засоби).
       Тверді частинки є складовою частиною забруднення від транспорту. Найменші з них спроможні проникати в легені, загострюючи респіраторні захворювання. Значну кількість цих частинок викидають в повітря дизельні двигуни автомобілів.
       Природне свіже повітря життєво важливе для забезпечення мозку киснем.
Кожна клітина людського організму потребує чистого і свіжого повітря. Ось чому не рекомендується постійно перебувати в приміщеннях з поганою вентиляцією, при цьомуви постійно вдихаєте і видихаєте погане повітря.
       Чому така проста річ, як свіже повітря, дуже важлива для вашого здоровя?
Доведено, що після вдихання повітря, воно потрапляє в легені, а потім за допомогою транспортування червоними кров'яними тільцями переноситься до всіх органів тіла,
підвищуючи при цьому їх рівень кисню.
        Регулярне надходження кисню важливе для клітинного метаболізму, а також для вироблення енергії в організмі. Вашим системам дійсно потрібне свіже повітря, яке дасть клітинам достатню кількість кисню, а ви будете завжди в хорошій формі, і не будете скаржитися на здоров'я.
Коли відбуваються вдих і видих, організм звільняється від токсинів. Токсини - це побічний результат життєдіяльності організму при кровотоці. Це ще одна причина, чому ми повинні дихати свіжим і чистим повітрям. Якщо ви постійно дихайте забрудненим повітрям, клітинні функції можуть бути пошкоджені. Це дуже шкідливо для вашого загального здоров'я.
Свіже атмосферне повітря, яким ми дихаємо, насичене негативними іонами і киснем і не містить токсичних елементів. На щастя для нас, це забезпечує здоров'я нашого тіла. Як правило, негативний заряд переноситься молекулами кисню, а позитивний заряд - молекулами діоксиду вуглецю. Повітря, яке насичене киснем має
більш негативний заряд, ніж повітря з СО2.
          Як правило, джерела свіжого повітря - це місця з численною рослинністю - природні оазиси чистого повітря. Але як же домогтися такого ж чистого і свіжого повітря в приміщенні? По-перше, візьміть собі за правило прикрашати свій будинок живими рослинами, по-друге, частіше проводьте вологе прибирання.
          Кожен із нас повинен дбати про чистоту атмосферного повітря, не
забруднюючи його.
В.о. завідувача відділення