Букачівська територіальна громада

Івано-Франківська область

Село Вишнів Луковець-Вишнівського старостинського округу

Дата: 16.02.2021 19:01
Кількість переглядів: 523

Фото без опису

Фото без опису

На території Букачівської територіальної громади знаходиться і село Вишнів, яке вирізняється своєю мальовничою природою, котра багата на рідкісну флору і фауну. Першу письмову згадку про Вишнів знаходимо в книгах галицького суду, датованих 1439 р. Проте археологічні знахідки з місцевого курганного могильника свідчать про те, що люди селилися тут уже давно.

Щодо походження назви села існує декілька версій. За однією з них, Вишнів був заснований вихідцями зі зруйнованого татарським набігом села Грабів, котре знаходилось за 4,5 км на південний захід від його сучасної території, а місце для заснування поселення вказала чудотворна ікона, яка зникла з Грабівського монастиря і дивним чином опинилася посеред лісу на вишневому дереві. Тому село і назвали Вишневом. Цікавим є той факт, що під час археологічної експедиції було знайдено фрагменти сакральної споруди, а джерело, яке знаходиться неподалік славиться своєю неймовірно чистою і смачною водою, а місцеві люди вірять у її чудодійну силу. За іншою версією село було засноване боярином Вишнею. А ще одна легенда розповідає про козака з Білої Церкви Василя Пасічника, котрий і був фундатором села.

Візитівкою Вишнева є церква Чуда святого Архистратига Михаїла, котра була збудована у 1804 р. Однак перші дані про неї можна відшукати у податкових реєстрах за 1578 рік, а пізніші згадки про неї датуються відповідно 1740 р. і 1762 р. Церква неодноразово перебудовувалася, зокрема в 1878 р. добудували два бічні рамена, а в 1887 р. встановлено новий іконостас, котрий був вирізьблений і розмальований Левом Витковським з допомогою Івана Варницького. Цей іконостас зберігся і до наших днів. На сьогоднішній день у селі діючою є нова мурована церква, яку освятили у 2007 році. Із архітектурних памяток також заслуговує на увагу приміщення в якому зараз знаходиться школа – це колишня садиба панів Ковалецьких, збудована приблизно в кінці ХІХ ст.

Ще одним величезним багатством цього краю є величезне різноманіття рідкісної флори і фауни. Зокрема, тут можна зустріти такі червонокнижні рослини як лілія лісова, цибуля ведмежа, любка дволиста, білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний, плаун однорічний, пальчастокорінник Фукса, рябчик шаховий, гніздівка та ін. Зникаючі види фауни представлені тут дозорцем-імператором, стафіліном волохатим, вітрильником махаоном, сатурнією малою, вітрильником мнеозіною, джмелем моховим, лелекою чорним та багатьма іншими.

На сьогодні у селі діючими є  клуб, бібліотека, ФАП та магазини.



Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь