Підсумки роботи Галицького відділення Фонду за 11 місяців 2020 року.

Дата: 24.12.2020 08:01

Щомісяця потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, зокрема у разі професійного захворювання на COVID-19, отримують від Фонду соціального страхування України страхові виплати, які компенсують втрачений заробіток залежно від ступеня стійкості втрати працездатності. Так загалом з січня по листопад 2020 року за рахунок Фонду соціального страхування України проведено фінансування страхових виплат та певного спектру медичних та соціальних послуг,зокрема:
• щомісячні страхові виплати фінансувались для 176 потерпілих, середній розмір виплати на одну особу склав 2783,00 грн. Загалом виплачено 5464,958 тис. гривень;
• 19 особам, які мають на це право в разі втрати годувальника, відділення виплатило щомісячні страхові виплати на загальну суму 602,932 тис. грн., середній розмір такої допомоги склав 2890,00 грн;
• одноразову допомогу в разі смерті потерпілого у сумі 441,54 тис. грн. виплачено для 2 родин.
Нагадуємо, право на таку виплату настає з дня визначення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності. Розмір щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати працездатності та середньомісячної заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку. При цьому максимальний розмір щомісячної страхової виплати не повинен перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму. Мінімальний розмір призначеної щомісячної страхової виплати потерпілому у перерахунку на 100% втрати професійної працездатності не може бути меншим за прожитковий мінімум.

2 Відділення Фонду за 11 місяців 2020 року здійснив фінансування матеріального забезпечення, у тому числі:
- допомоги в зв’язку з тимчасовою непрацездатністю 3437 особам на суму 15907,035 тис. грн..,
- допомоги в зв’язку з вагітністю та пологами 202 особам на суму 5381,226 тис. грн..
- допомоги по тимчасовій непрацездатності за причиною «11 Ізоляція від COVID-19» 16 особам на суму 20647,47 грн. в тому числі медичним працівникам 5 особам на суму 10929,99 грн.
 Нагадаємо, Фонд компенсує для медиків втрачений за час ізоляції від COVID-19 заробіток у розмірі 100% середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу. Оплата здійснюється, починаючи з шостого дня, перші п’ять днів фінансує роботодавець.  Затримки з виплат матеріального забезпечення, у тому числі в разі самоізоляції, у Фонді відсутні, фінансування здійснюється вчасно та в повному обсязі. Нагадуємо, дата
фінансування допомоги від Фонду залежить від дати подання роботодавцем відповідної заяви-розрахунку.
Фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності за причиною «11 Ізоляція від COVID-19» здійснюється Фондом соціального страхування України за кошти фінансової допомоги, виділеної з фонду боротьби з COVID-19 на безповоротній основі відповідно до рішення Кабінету Міністрів України.

Начальник відділення Пульгай-Салига І.М.